Hakkımızda Hizmetlerimiz Duyurular Sık Sorulan Sorular Kanunlar İletişim
Girişimcilik İş Planı Hazırlama
Girişimcilik iş planı hazırlama ve izlenecek yol haritası...

Girişimcilik Destek Programında Girişimcinin İzleyeceği Yol Haritasi

1- Girişimci olacak şahıs sosyal güvencesi olmamak kaydı ile bulunduğu bölgede İŞ-KUR müdürlüğüne işsizlik kaydı yaptıracaktır.

2- Girişimci, girişimcilik eğitimine ( KOSGEB, İŞKUR, ÜNİVERSİTELER VEYA DERNEK VE ODALAR İLE ANLAŞMALI) kayıt yaptırıp, girişimcilik eğitimini tamamlayarak, GİRİŞİMCİLİK SERTİFKASINI alacaktır.

3- Girişimci, sertifikasını/eğitim aldıktan sonra kendi işletmesinin resmi kuruluş işlemlerini yapacaktır.(maliye kaydı ve oda kaydı)

4- Girişimci, destek alabilmek için ön şart olan KOSGEB veri tabanına kurmuş olduğu işletmesinin ön kaydını yapacaktır.

5- Girişimci, destek alabilmek için yapacağa işe yönelik; işin tanımı, Pazar yapısı, rakiplerin durumu, tanıtım planı, iş kurma maliyetlerini içeren Girişimcilik İş Planını hazırlayarak önce elektronik ortamda KOSGEB sistemine kaydedecek daha sonra elden bağlı bulunduğu KOSGEB birimine teslim edecektir.

6- Girişimcilik İş Planı tesliminden sonra Girişimci, KOSGEB tarafından Girişimcilik İş Planı proje değerlendirme kuruluna davet edilerek projesini sözlü olarak anlatmasını talep edecektir.

7- Girişimcilik İş Planı Proje değerlendirme kurulunun kararı ( Red, Revize, Kabul) bu üçünden birisi olarak yazı ile girişimciye bildirilecektir.

8- Girişimcilik İş Planı Proje red durumunda girişimci bir daha aynı proje ile destek başvurusunda bulunamaz, Girişimcilik İş Planı Proje Revize ise talep edilen maddelerde revize yapılarak proje tekrar birime teslim edilir. Girişimcilik İş Planı Proje Kabul ise destekleme süreci başlamaktadır.

 

Yazının devamı için tıklayınız.

Girişimcilik İş Planı Hazırlama

Anasayfaya - İletişim Formu
® 2012 Erbay TAG Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İns Ajans